EDI 830 Plannig Schedules işlem kümesi aslında bir elektronik satış tahminidir. Üç yoldan biriyle kullanılabilir:

  • Satış tahmini olarak
  • Alıcının kaynak taahhüt etmesi için bir tahmin ve izin olarak
  • Sipariş yayınlama düzeylerini de içeren bir tahmin olarak

EDI 830 Plannig Schedules göndericileri tipik olarak tedarikçileriyle iletişim kuran üreticilerdir. Bu nedenle, iki ticaret ortağı bir alıcıyı (üretici) ve bir satıcıyı (tedarikçi) temsil eder. EDI 830, satıcının işçilik ve malzeme gibi kaynakları planlamasına ve siparişleri müşterinin stok düzeylerine göre otomatik olarak yerine getirmesine olanak tanır. Materyal Yayını içeren EDI 830 işlemi, haftalık, aylık veya üç aylık gereksinimler için kaynak yetkileri, dönemden önceki kümülatif miktarlar ve gönderim veya teslimat modelleri içermesi muhtemeldir. Bu, müşterinin ayrı Satınalma Siparişleri oluşturma ihtiyacını ortadan kaldırabilir. Tek bir 830 işlemindeki bu bilgiler, belirli bir tedarikçi sitesinden alınan tüm üretim kalemleriyle ilgili olabilir. EDI 830 işlemi gönderim bilgilerini içerebilirken, tahminlere dayanmaktadır. EDI 862 Gönderim Programı işlemi ise ayrıntılı gönderim talimatlarını iletmek içindir.

İşlem seti, tahminler / malzeme tahliye bilgilerinin kuruluşlar arasında aktarılmasına ilişkin geleneksel ve yerleşik iş uygulamaları sağlamak için kullanılabilir. EDI 830 Plannig Schedules işlemi aşağıdaki yollarla bir arada kullanmak mümkündür:

  • Basit bir tahmin
  • Alıcının, işgücü veya malzeme gibi kaynaklara taahhütte bulunma yetkisine sahip bir tahmin
  • Kaynak yetkilendirmeleri, dönem-kümülatif miktarlar ve süreklilik temsil edilen gereksinimler için haftalık, aylık veya üç aylık gibi belirli teslimat modelleri gibi unsurları içeren bir sipariş onaylama mekanizması olarak da kullanılan bir tahmin

Sipariş bırakma tahmini, gerektiği gibi satın alma siparişleriyle ilgili tüm verileri içerebilir, çünkü sipariş onaylama özelliği, satınalma siparişlerinin ayrı ayrı üretilmesi ihtiyacını ortadan kaldırır.

 

 

 

HIZLI - KOLAY - GÜVENİLİR - SÜRDÜRÜLEBİLİR - HATASIZ


Go To Top