Doğru EDI Servis Sağlayıcı seçimi

Doğru EDI Ağının seçimi sizin EDI uygulama ihtiyaçlarınıza, EDI firmasının teknik yeterliliklerine ve bulunduğu yere, ve sürekliliğine dair değerlendirmelere bağlıdır.

Kuruluşunuzun ihtiyaçları ve beklentileri

Öncelikle sadece temel EDI bağlantıları ile işinizin görülüp görülmeyeceğini değerlendirmeniz gereklidir. EDI uygulamasında ilerledikçe ek ihtiyaçlarınız oluşacağını, teknolojinin değişeceğini ve sizin ek katma değerli servislere ihtiyaç duyacağınızı unutmayın. Seçeceğiniz servis sağlayıcının sizin bulunduğunuz sektördeki tecrübeleri ve sunabildiği katma değerli servislerin çeşitliliği uzun vadeli bir ilişki için çok önemlidir.

Servis Sağlayıcının Ağ Erişim Kapasitesi

Bir Servis Sağlayıcının ağında halihazırda kaç tane iş ortağının olduğu, bu ağın global bağlantılara uygun olup olmadığı, lokal destek konusunda ihtiyaçlarınıza cevap verip veremeyeceğini değerlendirmeniz gereklidir.

Maliyetler

EDI sektöründeki servis sağlayıcılar genellikle bir kaç model ücretlendirme politikası kullanırlar. Posta kutusu abonelik ücreti, trafik ücreti (Belge sayısı ya da KB cinsinden hesaplanıyor olabilir), Mapping ücretleri, bağlantı sayısı, ve alınan ek katma değerli servis ücretleri genel olarak karşınıza çıkabilecek maliyet kalemleridir. Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri EDI Servis Sağlayıcınızla sabit ve değişken maliyetlerin neler olduğunu konusunda netlik sağlamanız beklenmedik giderleri engellemek ve daha doğru bir maliyet öngörüsü için kritiktir.

EDI Servis Sağlayıcınız ne kadar kalıcıdır?

Yıllar sürecek bir iş ortaklığına girmeyi planladığınız EDI Servis iş ortağınızın bu yolculukta sizinle uzun yıllar beraber olabilecek bir geçmişe ve güvenilirliğe sahip olmasına dikkat edin. EDI sektöründe bir kaç yıl var olabilmiş ve daha sonra kapanmış yüzler oyuncu olduğunu unutmayın.

 

 

 

HIZLI - KOLAY - GÜVENİLİR - SÜRDÜRÜLEBİLİR - HATASIZ


Go To Top