Peki, başarılı bir dijitale geçişin ortak unsurları nelerdir?

% 100 dijitale geçin - Bilgileri Modernleştirin

Dijital dönüşüm yolculuğunun ilk adımlarından biri, kuruluşunuzdaki tüm bilgilerin - yani verilerinizin ve içeriğinizin - kolayca ulaşılabilmesini, depolanmasını, paylaşılmasını ve analiz edilmesini sağlamaktır.

2020'de bile birçok kuruluş manuel, kağıt tabanlı süreçlerle her gün önemli ölçüde zaman harcıyor. ABD'deki ofisler her yıl 12,1 trilyon sayfa kağıt kullanıyor ve çeşitli sektörler (perakende, inşaat, ilaç, otomotiv) büyük ölçüde kalemden kağıda süreçlere ve manuel veri girişine dayanıyor. Kuruluşların, bilgilerin yakalanma ve tüm iş kollarında paylaşılma şeklini standartlaştırması ve otomatikleştirmesi için büyük bir fırsat var.

Kuruluşunuzdaki tüm bilgileri dijital hale getirmek, önceden kağıt yoğun iş akışlarının otomatikleştirilmesini sağladığı gibi, aynı zamanda kağıt veya görüntüleri inanılmaz ölçekte yapılandırılmış verilere dönüştürür. İşletmeler,% 100 dijital iş akışına doğru ilerleyerek, Elektronik Veri Değişimi (EDI) yetenekleri, yapay zeka odaklı otomasyon ve daha fazla öngörülmüş bilgi gibi bir dizi ek avantaj sağlar.

Sonuçlar etkileyici:

  • Temel iş süreçlerinin otomasyonu yoluyla insan hatası ve bilgi kaybında azalma
  • Bilgi bulma, üzerinde işbirliği yapma ve bilgi paylaşımında daha fazla verimlilik
  • Daha hızlı yanıt süreleri ve iyileştirilmiş müşteri deneyimi
  • Gelişmiş bilgi güvenliği ve yönetimi
  • Daha düşük çevresel etki

Hızınıza göre buluta geçin - Altyapıyı Modernize Edin

Bulut tabanlı bir bilgi yönetimi ortamına geçmek, bir iş dönüşümünü hızlandırabilir ve kesinti zamanlarında çok çeşitli faydalar sağlayabilir. Çalışanların iletişim kurmak ve işbirliği yapmak için ihtiyaç duydukları bilgilere güvenli bir şekilde erişebilmelerini sağlar; BT maliyetlerini düşürür ve BT liderlerinin daha kapsamlı stratejik konulara odaklanmalarını sağlar.

Bulut sistemine geçişle ilgili tek bir doğru strateji bulunmaması, yani şirket karakterine göre belirlenebilen, fazlara ayrılmış, tanımlanabilir ve düzenlenebilir bir plan çerçevesinde parça parça geçişin sağlanabilmesi, şirketler için bir avantaj teşkil eder.

Örneğin, bir şirket içi çözümü entegre SaaS uygulamaları veya hizmetleriyle genişletmek, kullanıcılarınızın ihtiyaç duyduğu benzersiz yetenekleri hibrit bir modelde sunmanın hızlı bir yoludur. Çoğu durumda, tüm iş yüklerini veya belirli iş yüklerini kendi hızınızda buluta taşıma seçeneğine sahipsiniz.

Bulutta modernizasyon yapıyorsanız, iyi bir şirketsiniz. Son IDC araştırması, salgının dünya çapında BT harcamalarını düşürdüğünü, ancak bulut harcamalarının güçlü kaldığını ortaya koydu. Rapora göre, işletmeler maliyetleri kontrol etmek ve şirket içi altyapıya yükseltmeler için sermaye harcamalarını ertelemek için bulut dağıtımlarına ve geçişlerine yatırım yapıyor.

İnsanları ve süreçleri birbirine bağlayın - İşbirliğini Modernleştirin

Uzaktan çalışmaya ani dönüş, anlaşılır bir şekilde birçok kuruluşu hazırlıksız yakaladı. Salgının başlangıcında Gartner tarafından yapılan hızlı bir ankette, İK liderlerinin % 54'ü, şirketlerinde uzaktan etkili çalışmanın önündeki en büyük engelin zayıf teknoloji ve / veya altyapı olduğunu söyledi.

Bu dönüşüm sürecinde, her kuruluşun üç temel hedefi gerçekleştiren bir dijital işbirliği stratejisine ihtiyacı vardır:

1- İnsanları ve süreci birbirine bağlayın:

Güçlü bir kurumsal kültürü sürdürmek ve çalışan verimliliğini arttırmak için işbirliği teknolojileri, müşterilere ve çalışanlara belirli bir iş sürecini tamamlamak için mümkün olan en iyi dijital deneyimi sunmalıdır.

2- Bilgiye erişimi basitleştirin:

İçerik merkezileştirildiğinde, güncel olduğunda ve erişimi kolay olduğunda, bir kriz anında herkes üretken kalabilir. Hızlı, verimli işbirliği şarttır ve bilgi aramak için zaman harcamak bir seçenek değildir.

3- Bilgi yönetimini otomatikleştirin: Mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla alınıp verilen belgelerin saklanması ve arşivlenmesi gibi yönetim politikalarının otomatikleştirilmesi, kuruluşların uzaktaki çalışanlara aşırı iş yükü eklemeden uyumlu kalmasına yardımcı olur.

Kapsamlı bir iş dönüşümü stratejisi, büyük ölçüde, uzaktaki çalışanların güvenli içerik işbirliği, önemli uygulamalara uzaktan erişim, dijital imza çözümleri ve benzerleri ile güçlendirmeye dayanır. Böylece lokasyondan bağımsız sürdürülebilir bir iş akışı kurgulayarak işinizi devam ettirebilirsiniz.

Verilerinizi koruyun - siber direnci modernleştirin

Pandemi başladığından beri, siber suçlular her tür kuruluşa ve onların yeni uzaktaki iş gücüne saldırma fırsatını yakaladılar. Siber esneklik çözümlerini benimsemek, çalışanlarınızı ve bilgilerinizi olası bir ihlalden korur.

Siber dayanıklılığın iki unsuru vardır:

  • Tehditleri tespit etmek ve saldırganları dışarıda tutmak için proaktif güvenlik
  • Olayları araştırırken ve müdahale ederken işinize her zamanki gibi devam etme konusunda siber dayanıklılık.

Siber dayanıklılığı oluşturan bilgi yönetimi stratejileri (sürekli tehdit izleme, uzak uç nokta koruması, algılama ve yanıt ve otomatik bulut yedekleme ve kurtarma dahil), kuruluşunuzun hazırlık yapmasına, yanıt vermesine ve bunlardan kurtarmasına olanak tanırken, uzaktaki çalışanları siber saldırılara karşı güçlendirir ve değerli verileri korur.

İlerleyin, geri çekilmeyin!

Mevcut kargaşaya rağmen, dijital dönüşüm planlarınızı askıya almanın zamanı değil. McKinsey'e göre 2007-8 durgunlukları, bir kriz anında erken ve kararlı bir şekilde hareket ederek “krizden çıkışa ivme kazandıran” şirketlerin en iyisini yaptığını öğretti.

Pandeminin mali darbesine tepki olarak BT harcamalarının bir kısmı kaçınılmaz olarak kısıtlanacak olsa da, dayanıklılığı teşvik eden dijital dönüşüm girişimlerine yaptığınız yatırımları korumayı ve hatta artırmayı hedefleyin.

Geleceğin Dijital olduğuna dair kimsenin şüphesi yok. Şimdi bu salgının yarattığı dijital ivmeyi sürmenin ve dijital dönüşüme giden yolunuzun haritasını çıkarmanın tam zamanı.

 

 

 

HIZLI - KOLAY - GÜVENİLİR - SÜRDÜRÜLEBİLİR - HATASIZ


Go To Top