Terimler içinde ara (Kurallı ifadeler kullanılabilir)
Şununla başlayan Şunu içeren Mutlak ifadeŞuna benzeyen
Terim Tanım
Ramp
Bir grup iş ortağının elektronik ortamda belgeleri kabul edilen formatlarda göndermesine ve almasını sağlamak için bir faaliyet programı.
Receiver
EDI mesajı veya işlem setinin iletilmekte olduğu taraf
Receiving Advice Transaction
Alınan ürünün miktarını, açıklamasını ve durumunu içeren bir işlem seti.
Registry
İlgili depo öğelerinin ve bunlarla ilgili meta verilerin kaydedilebileceği bir mekanizma, konumlarına ve bunlardaki tüm meta verilerine bir işaretçi sorgunun bir sonucu olarak alınabilir.
Repository
İlgili depo öğelerinin ve bunlarla ilgili meta verilerin kaydedilebileceği bir mekanizma, konumlarına ve bunlardaki tüm meta verilerine bir işaretçi sorgunun bir sonucu olarak alınabilir.
RFID
Radyo frekansı tanımlama. Bir mikroçipte tutulan verilerin kablosuz bir verici kullanarak yayınlanmasını sağlayan bir teknoloji. Çip, görüş hattında olmadığı zaman bile RFID çipinden gelen veriler okunabilir.
RosettaNet
Küresel ticaret ağındaki süreçleri uyumlu hale getiren açık, iş süreci standartlarının işbirliğine dayalı olarak geliştirilmesine ve hızlı bir şekilde yerleştirilmesine adamış kar amacı gütmeyen bir konsorsiyum. Yüksek teknoloji, lojistik ve komşu sanayilerdeki 700'den fazla çok uluslu ve bölgesel şirketin yanı sıra çözüm sağlayıcıları, RosettaNet'in stratejik standartları ve hizmetleri geliştirmelerine katılırlar. Dünya genelindeki Fortune 1000 şirketleri, RosettaNet iş süreci standartlarını hayata geçirmiştir. RosettaNet, GS1 ABD'nin bir yan kuruluşudur. Konsorsiyum, bugüne kadar Avustralya, Çin, Japonya, Kore, Malezya, Filipinler, Singapur, Tayvan ve Tayland'da çeşitli bölgesel ekonomi örgütleri kurmuş ve RosettaNet'in küresel standartlarını benimsetmek ve etkilemek isteyen çeşitli ticaret ekonomilerine etkili olmuştur. RosettaNet ayrıca Avrupa'da yerel olarak temsil edilmektedir. Üye şirketlerin ve katılımcı kuruluşların tam listesi de dahil olmak üzere RosettaNet'in dünya çapındaki faaliyetleri hakkında bilgi şu adresten temin edilebilir:

 

 

 

HIZLI - KOLAY - GÜVENİLİR - SÜRDÜRÜLEBİLİR - HATASIZ


Go To Top